Fortsett til innholdet. | Gå til navigasjonen


Du er her: Forside Om ZERO Rallyproff Mads Østberg og artist Eldar Vågan ga alt i rally med nullutslipp

Rallyproff Mads Østberg og artist Eldar Vågan ga alt i rally med nullutslipp

av Hanne Løvik Kirknes 26.Aug.2010 - 17:16
Zero Emission Resource Organisation (ZERO) er en åtte år gammel miljøstiftelse som skal bidra til å begrense klimaendringene gjennom å vise fram og få gjennomslag for utslippsfrie energiløsninger og andre gode klimatiltak. ZERO arbeider for satsing på fornybar energi og teknologiske løsninger som gir utslippskutt innenfor sektorer som petroleum, kraftproduksjon industri, transport, bygg og jordbruk. ZERO er en miljøorganisasjon i vekst og har i dag rundt 25 ansatte.

  • elbil

Du hører nesten ikke at de kommer, men en Tesla Roadster kjører garantert forbi deg. I går gjester Zero Rally badelandet i Lyngdal.

— Det er noe av det raskeste og råeste jeg har kjørt, utbryter et av Norges store rallyhåp i utlandet, Mads Østberg. Han er vant til store hastigheter i bensinslukere, men må innrømme at han er imponert over den amerikanske elbilen.

— SELVFØLGELIG SAVNER JEG brumminga litt, men kraftmessig er det ingen ting å utsette på denne, sier Østberg.
Han er èn av 17 deltakere i årets Zero Rally. Løpet går fra Oslo til Stavanger og innlagt på ruten er spesialetapper, som gårsdagens Lyngdal-besøk.


Norwegian

Farsund Avis

http://www.farsunds-avis.no/artikkel.asp?Artid=66001
Side-alternativer
Personlige verktøy